Narzędzia online dla biznesu

MOC Techniczna – Korzystam z kilku sprawdzonych narzędzi online ułatwiających mi codzienną pracę. Opiszę kilka z nich, być może i Tobie się przydadzą. W tym artykule narzędzia dot. projektów, zarządzania zadaniami i czasem, pracy w zespole.

Narzędzia online dla biznesu

W miarę przybywania zajęć szukam narzędzi, które pomagają mi uporządkować pracę na różnych etapach. Za najbardziej przydatne uważam te, do których mogę mieć dostęp nie tylko offline na komputerze. Na początek opiszę kilka z nich a później będę ten artykuł uzupełniała.

 

Projekty, zarządzanie zadaniami i czasem, praca w zespole

1.Asana – https://asana.com/

Świetne narzędzie do projektów, zadań, kalendarza zadań i powiadomień, pracy w zespole i komunikacji, burzy mózgów, prostego CRM. Integracja z wieloma narzędziami jak Dropbox, Slack, Google Drive i inne.

Darmowe do 15 członków zespołu. Na www i przez aplikację na telefon.

narzędzia dla biznesu - Asana

2. Workflowy – link afiliacyjny https://workflowy.com/ (zyskujesz więcej miejsca)

Zorganizuj swój umysł – narzędzie do list online, gromadzenia pomysłów i porządkowania ich, burzy mózgów, listy mogą służyć do zadań, możesz oznaczać je jako ukończone, do planowania projektów, notatek, itd. Pomaga się skupić bez zbędnych rozpraszaczy. Ja tam gromadzę pomysły na projekty łącznie z  linkami do stron.

Darmowy do 250 elementów miesięcznie (to bardzo dużo, ale przez mój link masz podwójną ilość). Na www i przez aplikację na telefon.

narzędzia dla biznesu - Workflowy

3. i.doit – http://i.doit.im/

Narzędzie do planowania, organizowania i zarządzania zadaniami oraz czasem zgodnie z metodą GTD (Getting This Done Allena). W skrócie – odciąża umysł poprzez szybkie gromadzenie wszystkich zadań w Inbox, następnie przypisywanie do projektu/zadania zaplanowanego na później lub wykonanie go od razu i oznaczenie jako ukończone. Możliwość przypisania do daty, przenoszenia do zadań na dziś, jutro, kiedyś. Podział na dowolne projekty, cele, wg kontekstu (np. emaile, telefony…), filtrowanie. Synchronizacja z kalendarzem google.

Darmowe, z opcją płatną. Na www i przez aplikację na telefon (aplikacja w wersji darmowej to dziennie jednorazowa synchronizacja z www)

narzędzia dla biznesu online - i.doit

4. notatki google – https://www.google.com/keep

Zanotuj wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. W Keep możesz tworzyć listy oraz notatki tekstowe, dźwiękowe i ze zdjęciem i dzielić się nimi z innymi. Możesz szybko filtrować i wyszukiwać notatki według ich koloru i innych atrybutów.

Darmowe. Na www i przez aplikację na telefon.

narzędzia online dla biznesu - Google Keep

5. TomatoTimer – http://tomato-timer.com/

Narzędzie do zarządzania czasem, wpływające na efektywność pracy (technika pomidora Francesco Cirillo). Dzielisz sobie swoją pracę lub naukę na fragmenty 25 minutowe i otrzymujesz powiadomienia o konieczności przerwy, wybierasz krótszą 5 min. lub dłuższą 10 min.

Darmowe online.

narzędzia online dla biznesu - Tomato Timer

 

A jakie są Twoje ulubione i sprawdzone narzędzia?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.