szczęście

Czego potrzebujesz, by być szczęśliwym człowiekiem

Wszyscy mówią, że chcą być szczęśliwi. Życzymy sobie nieustannie: zdrowia, szczęścia i pomyślności.

O ile mamy wyobrażenie czym jest zdrowie a nawet pomyślność (czyli wtedy, gdy sprawy układają się po naszej myśli), to już trudniej przychodzi skonkretyzowanie czym jest szczęście.

Chwila refleksji …

Dlatego jeśli mówisz, że pragniesz w swoim życiu szczęścia, to w pierwszym kroku warto zastanowić się: co to dla ciebie znaczy? 

Patrząc do internetu spotykamy się z taką definicją w Wikipedii: (chwilowe) odczucie bezgranicznej radości, przyjemności, euforii, zadowolenia, upojenia; (trwałe) zadowolenie z życia połączone z pogodą ducha i optymizmem; ocena własnego życia jako udanego, wartościowego, sensownego.

Zatem, czytając powyższą definicję i zastanawiając się czym dla ciebie jest szczęście, twoje określenie szczęścia staje się już bardziej konkretne. 

Dzięki temu łatwiej jest wejrzeć w siebie i w drugim kroku odpowiedzieć sobie na pytanie czego potrzebuję, by być szczęśliwym człowiekiem?:

co daje mi radość? co sprawia, że czuję bezgraniczną radość, przyjemność i zadowolenie? dzięki czemu jestem zadowolona z życia? po czym poznam, że moje życie jest udane i wartościowe?

Zobacz, ile już może pojawić się pomysłów na działania przybliżające cię do odczuwania szczęścia!

Spisz je wszystkie, stwórz nawet specjalną listę w kalendarzu na nowy rok. Dopisuj co jakiś czas uzupełniając swoją bazę. Zaglądnij tam, gdy zapomnisz co sprawia ci radość. Czerp z niej, by wprowadzić do życia więcej szczęścia na co dzień.

Krok 1. czym jest dla ciebie szczęście?
Krok 2. lista: co sprawia, że czuję radość, przyjemność i zadowolenie?
Krok 3. wcielam w życie rzeczy z listy i robię tego więcej 🙂

Czytaj również:

A dla Ciebie, czym jest szczęście?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *