mądre małpki

Cztery mądre małpki

To czym karmisz swój umysł i ciało staje się tobą. To daje albo odbiera energię.

Jeśli ciągle dajesz sobie pożywkę w postaci negatywnych ludzi w swoim otoczeniu, słuchasz ich narzekania nie pozostaje to obojętne na twoją energię. Jeśli ładujesz się negatywnością, która płynie z mediów łatwo się tym stajesz.

Zobacz i poczuj to. Im więcej takich informacji, tej negatywności, tym więcej tego w tobie. Nawet nie wiesz kiedy chcesz więcej i więcej. Rezonujesz z tym i przyciągasz to.

Czy to dziwne, że później widzisz świat tylko w taki sposób? Czy naprawdę myślisz, że jedyne co istnieje, to twoja rzeczywistość i że jest to jedyna ‘prawda’?

 

W symbolice japońskiej znajdziesz obrazek 3 mądrych małp wraz z przysłowiem: “nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”. Różnie jest ono interpretowane.

mądre małpki(rys.źródło Wikipedia)

Dla mnie to symbol tego, że zamykając oczy i uszy na propagandę zła (np. wiadomości serwują prawie tylko to co wywołuje negatywne emocje) oraz samemu nie zarażając innych swoją negatywną mową, mamy szansę na zbudowanie swojej pozytywnej postawy i nowego spojrzenia na świat.

 

Twoja wewnętrzna mądrość

I nie chodzi mi o wmówienie sobie, że to co jest złe to jest dobre, albo słynne pozytywne myślenie, które nieraz sprowadza się do perfumowania smrodu (ale to już inna bajka ;)). Chodzi mi tylko o eliminację tego widocznego syfu energetycznego, na jaki mamy wpływ, o to, co możemy zrobić już tu i teraz, po to, aby nie zwiększać puli negatywnej energii w sobie i wokół siebie.

To nic skomplikowanego, przychodzi do nas więcej tego, na co się otwieramy. Takie oczywiste, takie banalne, ale proste i dostępne tu i teraz.

Bądź mądry jak małpka

Co już teraz możesz zrobić?
Na przykład zastanowić się następnym razem, kiedy otworzysz usta, aby ponarzekać na wszystko i wszystkich. Możesz zmienić negatywny nawyk związany z odżywianiem, spędzaniem wolnego czasu i zrobić jeden malutki krok ku temu, np. zaplanować na cały tydzień na drugie śniadanie zielony koktajl i kupić na zapas owoce i warzywa, przygotować je, umyć i nawet pokroić, aby mieć gotowe na 3 dni do zblendowania w 2 minuty. Możesz też znacznie ograniczyć media (celowo nie piszę tylko o tv).

Poszukaj swoich sposobów, zaraź nimi osoby ze swojego otoczenia, podziel się z nami. Przerwij krąg.

 

Czy to oznacza oddalenie się od rzeczywistości, np. od polityki i przyjęcie postawy braku odpowiedzialności za siebie i to co się wokół nas dzieje? Nie. Chodzi o to, aby nie zasilać świata dodatkową negatywnością i przez to jeszcze ją wzmacniać. To jest właśnie branie odpowiedzialności za siebie, za swoje własne emocje i myśli.

Mówisz, że trudno zmienić nawyki? Wtedy ja odpowiadam – zawsze możesz zostać przy tym co masz, twój wybór, twoje życie 🙂

Tylko dlaczego oczekujesz później pozytywnych myśli i zdrowia skoro wrzucasz do głowy i do ciała śmieci? Masz również do wyboru cały arsenał przeróżnych metod do radzenia sobie z niewspierającymi myślami czy emocjami, np. eft. Przy wyborze metody dla siebie warto pomyśleć o takich, które działają holistycznie i uwalniająco na przyczyny, a nie tylko na skutki.

Wypróbuj medytacji MOCY, wybierz coś z artykułu Jak mieć więcej energii i działaj!

Zadbaj o swoją energię

Ładuj się pozytywniej nawet jeśli wokoło ponuro. Bądź tym słońcem, które chcesz widzieć. Zacznij od siebie a zmieni się twój świat. Może kiedyś odnajdziesz swoją czwartą małpkę symbolizującą ignorancję tej negatywności (kiedyś istniała obok tamtych trzech). Ona będzie koło ciebie przemijać, a ty nie będziesz z niej czerpał.

Dobrego dnia!

(photo by Brian Mann)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *