Cztery mądre małpki

To czym karmisz swój umysł i ciało staje się tobą. To daje albo odbiera energię.

Jeśli ciągle dajesz sobie pożywkę w postaci negatywnych ludzi w swoim otoczeniu, słuchasz ich narzekania nie pozostaje to obojętne na twoją energię. Jeśli ładujesz się negatywnością, która płynie z mediów łatwo się tym stajesz.

Zobacz i poczuj to. Im więcej takich informacji, tej negatywności, tym więcej tego w tobie. Nawet nie wiesz kiedy chcesz więcej i więcej. Rezonujesz z tym i przyciągasz to.

Czy to dziwne, że później widzisz świat tylko w taki sposób? Czy naprawdę myślisz, że jedyne co istnieje, to twoja rzeczywistość i że jest to jedyna ‘prawda’?

 

W symbolice japońskiej znajdziesz obrazek 3 mądrych małp wraz z przysłowiem: “nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”. Różnie jest ono interpretowane.

mądre małpki(rys.źródło Wikipedia)

Dla mnie to symbol tego, że zamykając oczy i uszy na propagandę zła (np. wiadomości serwują prawie tylko to co wywołuje negatywne emocje) oraz samemu nie zarażając innych swoją negatywną mową, mamy szansę na zbudowanie swojej pozytywnej postawy i nowego spojrzenia na świat.

 

Twoja wewnętrzna mądrość

I nie chodzi mi o wmówienie sobie, że to co jest złe to jest dobre, albo słynne pozytywne myślenie, które nieraz sprowadza się do perfumowania smrodu (ale to już inna bajka ;)). Chodzi mi tylko o eliminację tego widocznego syfu energetycznego, na jaki mamy wpływ, o to, co możemy zrobić już tu i teraz, po to, aby nie zwiększać puli negatywnej energii w sobie i wokół