Strach i lęk mówią ci, że żyjesz

Rozmawiałam jakiś czas temu ze znajomą na różne życiowe i rozwojowe tematy. Podzieliła się ze mną refleksją, że w obecnych czasach coraz więcej osób ma problem z podjęciem decyzji. Może się boją?

Radzą się innych, nie wierząc w siebie i w swoje możliwości. Nie wiedzą co jest dla nich dobre. Może myślą, że inni są mądrzejsi, więcej wiedzą? Też masz takie odczucia?

Moim zdaniem po trochu niektórzy tracą swoją intuicję, pomimo całego obecnego ruchu uważnościowego, powrotu do natury. Jesteśmy przeładowani informacjami, ciągle pędzimy. Może mamy wrażenie, że trzeba tak gnać, zdobywać wciąż nowe rzeczy, bo świat od nas tego wymaga?

Aby nie czuć się gorszym szukamy zamienników szczęścia a na refleksję nad sobą nie starcza czasu. Nie czuje się już takiej potrzeby, i tak jest łatwiej (lepiej nie zaglądać w siebie, bo to, co tam zobaczymy może się nie spodobać … ).

“Możesz wszystko”  … przez chwilę

Nic dziwnego, że wiele osób zadowala się szybkimi motywacyjnymi papkami w stylu wielkich show, które tak naprawdę działają tylko czasowo. Kiedy emocje i euforia po takim spektaklu opadną, zostają sami z sobą i z myślą, że to z nimi coś jest nie w porządku, skoro inni odnoszą sukcesy.

Pewnie, nie wszyscy tak mają. Ale czasami spotykam osoby, które żyją tylko tym a w ich życiu nic się nie zmienia. Boją się zrobić ten prawdziwy krok – podjąć jakieś konkretne dzia