kreatywność

Jesteś kreatorem. Jesteś twórcą

Jesteś kreatorem (lub kreatorką, jak wolisz). Cały czas, nieustannie, tworzysz swoje życie. Czy zdajesz sobie z tego sprawę jak bardzo jesteś kreatywna? I jakie to cud-ne!

Twoje wybory i nie-wybory, słowa jakich użyjesz i te, które zostaną w tobie niewypowiedziane, przeżywane emocje albo te stłumione, to wszystko twoja zasługa!

Emocje i myśli to znaki, same w sobie nic nie znaczą, dopóki nie spotkają się z tobą, a ty ich nie wyrazisz (wykreujesz) w swojej rzeczywistości. Czyż to nie wspaniałe?!

Zobacz, jaką masz moc kreacji! Jesteś twórcą swojego życia! Już jesteś kreatywna!

Co to jest kreatywność?

Kreatywność to nie tylko wynalezienie czegoś nowego, innowacyjnego, a nawet powiedziałabym, że przede wszystkim ona tym NIE jest. Tak naprawdę to przecież każdy z nas jest twórcą, twórcą swojego życia. Na co dzień cały czas tworzymy i kreujemy, choć nie nazywamy tego sztuką czy innowacjami.

Dla mnie kreatywność to pewnego rodzaju przepływ, flow, który przebija we wszystkim, co robisz. Nie musisz się nad tym zastanawiać, żyjesz, a samo to już jest kreacją.

Jesteś kreatorem, jesteś twórcą, jesteś wyrazem

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale nawet w tak zwykłych czynnościach jak ubieranie się czy gotowanie też jesteś kreatywna.

Czasami kreatywność, tak jak u mnie, jest również narzędziem pracy. Potrzebuję jej do pisania, tworzenia programów czy prezentacji. I tutaj bardzo lubię łączyć ją z intuicją. Prawdę powiedziawszy, to dla mnie to samo a teraz nie widzę już różnicy między jedną a drugą.

Nic nie wymyślę

Kreatywność nie musi się kojarzyć z przesiadywaniem godzinami nad pustą kartką i aktem “wymyślania”, a u mnie wcześniej tak było! Jakie to stresujące, jakie dołujące, i te napierające myśli typu “jeszcze nic ciekawego nie wymyśliłam, kiedy w końcu wena się nade mną zlituje” … Znasz to? Ja znam bardzo dobrze. Kreatywność wcale nie była dla mnie zabawna.

Teraz tematy przychodzą do mnie same, pojawiają się jak impulsy. Jeśli dam im uwagę, zostają i wyrażają się przeze mnie 🙂 Taki stan uwielbiam!

“Wierzę, że kreatywność jest czarodziejską siłą – której źródła nie są całkowicie ludzkie. Wierzę, że proces twórczy jest nie tylko magiczny a w przenośnym sensie, lecz i czarodziejski.” Elizabeth Gilbert

Jesteś wyrazem

Jesteś kreatorem (kreatorką, jeśli tak wolisz), ale i jednocześnie jesteś kreowana. Kreowana i tworzona przez swoją duszę. Ona wyraża się przez ciebie w zewnętrznym świecie. Nie zawsze masz z nią kontakt, dlatego nieraz tak mocno się ze sobą siłujecie.

Wielka Magia

Twoja dusza, cały świat, wyraża się przez ciebie. To nieustannie przenikająca się kreacja, boska zabawa. Zwykle mamy tendencję do nazywania tego ‘życiem albo problemami’, widzimy tylko jeden wymiar tej kreacji. Ale przecież to wszystko ma sens, swój cel.

Twórcze życie

Na koniec chciałabym cię zostawić z refleksją nad swoim twórczym życiem. Czy czujesz, że sposób w jaki żyjesz w pełni ciebie wyraża? Czy jesteś sobą?

I jak zapytałaby nas, ciebie, mnie, Ela Gilbert – czy masz odwagę pokazać światu skarby, które się w tobie kryją?

“Niewątpliwie coś wspaniałego jest w tobie ukryte. Wierzę, że wszyscy jesteśmy chodzącymi skarbnicami nieodkrytych jeszcze bogactw. Wszechświat ukrywa w nas, ludziach, nieznane klejnoty, a potem przygląda się z boku, czy potrafimy je znaleźć.

Poszukiwania w celu odkrycia tych skarbów – oto twórcze życie.

Zebranie się na odwagę, żeby wyruszyć na te poszukiwania – to decyzja przesądzająca, czy nasze życie będzie przyziemne czy fascynujące.
Często zaskakujący rezultat tych poszukiwań – to właśnie nazywam Wielką Magią.”

A więc – czy masz odwagę pokazać światu skarby, które się w tobie kryją?

Photo by Victoria Bilsborough

Komentarze:

  1. Ja już czasem myślę, że za kreatywna jestem. Raz obudzi człowiek w sobie tę moc to bucha w nim jak pożar, nie do ugaszenia! Muszę się wręcz hamować w pomysłach i działaniach, które nie przynoszą korzyści… 😉 Super artykuł, niech moc będzie z kreatorami 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *