plany

Plany, plany, plany …

Nowy Rok to okazja, aby na nowo przemyśleć czego się chce, ułożyć plany i w związku z tym zrobić postanowienia.

Poważnie podchodząc do swojego biznesu słuchałam coachów i zawsze budowałam szczegółowe harmonogramy. Na najbliższe lata, na cały rok i poszczególne miesiące. Misja, wizja, plan działań … itd.

Plan, harmonogram, wizja, misja … czyli to, co misie lubią najbardziej

Zajmowało to dużo czasu, ale miałam poczucie dobrze wykonanej pracy i pewności, że wiem czego chcę i wiem, jak to osiągnąć. Pojawiała się pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.

I co z tego!

W praktyce się okazywało, że nawet jak realizowałam to, co sobie założyłam, to i tak efekty mówiąc krótko były mizerne i dalekie od wyobrażeń. Rodziło to ogromną frustrację i poczucie bezsensu.

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach

Dużo czasu mi zajęło, dużo porażek i doświadczeń za mną zanim doszłam do tego, że to nie tylko o moje plany chodzi. Bo można mieć piękne założenia, ale jeśli to nie będzie w harmonii z tym, co nam przeznaczone, to albo cel będzie nieosiągalny albo będzie bardzo trudno do niego iść, bo cały czas będzie pod prąd.

Tutaj nie mam na myśli wychodzenia ze swojej tzw. strefy komfortu albo upartego dążenia do swojego celu, tylko o nieustannym ignorowaniu sygnałów Wszechświata, że ta droga, którą sobie wymyśliliśmy, to jednak nie jest dla nas.

I tak jak pisze Matt Kahn “Twoje wybory nie powodują, że coś się wydarza. Twoje wybory nie determinują wyniku, one określają jakość twojego doświadczania”.

Szok i Niedowierzanie, prawda?

“Nie możesz kontrolować zasad i warunków rezultatów, ponieważ zostały one z góry określone, ZANIM rozpoczęło się twoje życie. Nie możesz zmienić rezultatu, ale możesz dokonać wyborów, które określą JAK doświadczasz, JAK się czujesz, oraz JAKOŚĆ doświadczania tego, co już zostało ci przeznaczone.” Matt Kahn

Plan Wszechświata

Chociaż może tego nie widzisz z miejsca, w którym się teraz znajdujesz, to twoje życie jest częścią większego planu, planu Wszechświata. Tak się złożyło, że Wszechświat już ci co nieco zaprojektował i razem z twoją duszą ułożyli ci harmonogram i projekty nie tylko na najbliższy rok, ale na całe życie.

Możesz wierzgać nogami, tak jak ja to robiłam przez lata, ale to i tak nie zmieni drogi. Plany, które robisz są jedynie ludzkimi wskazówkami, bo to ego ich potrzebuje. Ale jeśli dostroisz się do planów wszechświata, będzie ci duuuuużo łatwiej i lżej.

“Jeśli poddasz się planowi życia, na początku może się wydawać, że nie dzieje się tak jak chcesz, ale jeżeli będziesz się mocno trzymać, ostatecznie dostaniesz więcej niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś, ponieważ życie wie co robi.” Matt Kahn

Na przykład kiedyś zupełnie odrzuciłabym pisanie na tego typu duchowe tematy. Przez lata polegałam tylko na tym, co dało się udowodnić naukowo. Nawet do eft podchodziłam z tej strony.

Do czego potrzebowałam tych badań? Do tego, aby sobie i innym “udowodnić”, bo jeśli coś ma to naukowe podstawy to wydaje się wiarygodniejsze, prawda. Ja tych dowodów potrzebowałam nie dla siebie, bo wiedziałam że eft działa, ale dla mojego umysłu, który nie bardzo w to wierzył. (Tu też piszę o potrzebie dowodów).

Teraz nie identyfikuję się, a przynajmniej się staram, tylko z moim umysłem, bo znam jego ograniczenia. Plany i działania podejmuję w zgodzie z intuicją.

źródło: www.theawkwardyeti.com

Rozum (superego) „Przyznaję, życie bez ciebie byłoby nudne”. Serce (ID) „Przyznaję, że masz rację”.

Dostrojenie

Wracając do planów, jeśli tylko uda ci się ci nieco odkryć swoje życiowe zadania, dary w postaci konkretnych talentów i odczytywać znaki od wszechświata, dodatkowo korzystając z pomocy intuicji – jesteś w domu, to znaczy we wszechświecie. Mając tego świadomość lub chociażby tylko przeczucie możesz się wyluzować i zaufać, bo wiesz, że cokolwiek się wydarza, jest częścią tego planu, a ty nie jesteś sam.

I wtedy, układając swoje ziemskie plany możesz się dostroić do planów Wszechświata, czując, że naprawdę masz tę MOC a Wszechświat zawsze Cię wspiera.

Czego z całego serca ci życzę w Nowym ziemskim Roku.

Photo by Glenn Carstens-Peters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *