Plany, plany, plany …

Nowy Rok to okazja, aby na nowo przemyśleć czego się chce, ułożyć plany i w związku z tym zrobić postanowienia.

Poważnie podchodząc do swojego biznesu słuchałam coachów i zawsze budowałam szczegółowe harmonogramy. Na najbliższe lata, na cały rok i poszczególne miesiące. Misja, wizja, plan działań … itd.

Plan, harmonogram, wizja, misja … czyli to, co misie lubią najbardziej

Zajmowało to dużo czasu, ale miałam poczucie dobrze wykonanej pracy i pewności, że wiem czego chcę i wiem, jak to osiągnąć. Pojawiała się pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.

I co z tego!

W praktyce się okazywało, że nawet jak realizowałam to, co sobie założyłam, to i tak efekty mówiąc krótko były mizerne i dalekie od wyobrażeń. Rodziło to ogromną frustrację i poczucie bezsensu.

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach

Dużo czasu mi zajęło, dużo porażek i doświadczeń za mną zanim doszłam do tego, że to nie tylko o moje plany chodzi. Bo można mieć piękne założenia, ale jeśli to nie będzie w harmonii z tym, co nam przeznaczone, to albo cel będzie nieosiągalny albo będzie bardzo trudno do niego iść, bo cały czas będzie pod prąd.

Tutaj nie mam na myśli wychodzenia ze swojej tzw. strefy komfortu albo upartego dążenia do swojego celu, tylko o nieustannym ignorowaniu sygnałów Wszechświata, że ta droga, którą sobie wymyśliliśmy, to jednak nie jest dla nas.

I tak jak pisze Matt Kahn “Twoje wybory nie powodują, że coś się wydarza. Twoje wybory nie determinują wyniku, one określają jakość twojego doświadczania”.

Szok i Niedowierzanie, prawda?

“Nie możesz kontrolować zasad i warunków rezultatów, ponieważ zostały one z góry określone, ZANIM rozpoczęło się twoje życie. Nie możesz zmienić rezultatu, ale możesz dokonać wyborów, które określą JAK doświadczasz, JAK się czujesz, oraz JAKOŚĆ doświadczania tego, co już zostało ci przeznaczone.” Matt Kahn

Plan Wszechświata

Chociaż może tego nie widzisz z miejsca, w którym się teraz znajdujesz, to twoje życie jest częścią większego planu, planu Wszechświata. Tak się złożyło, że Wszechświat już ci co nieco zaprojektował i razem z twoją duszą ułożyl