Czy istnieje skuteczna strategia biznesowa?

Zbiór 6 zasad strategii, które są fundamentem moich działań w biznesie nie powstał przypadkowo.

Być może czujesz się czasami zagubiona/y w tym, co jest ważne w Twoich działaniach biznesowych. Może próbujesz a i tak masz ciągle wrażenie że “to bez sensu”. Dużo w tym jest takiej wewnętrznej napinki, konfliktów i rozdarcia – zrobić to czy tamto? Męczą takie działania jak “muszę, bo tak trzeba”, “bo inni tak robią” czy “to wszystko aby tylko mieć jakiegokolwiek klienta”! Rodzi się stres czy zniechęcenie.

Prowadzę właśnie szkolenie dla osób samodzielnie prowadzących lub zaczynających biznes. Pozdrawiam Was serdecznie, bo stałyście się inspiracją do tego artykułu, ale i moich własnych refleksji.

Przez ostatnie dwa lata przeszłam długą drogę od tego, że wydawało mi się jak działać w swoim biznesie, bo przecież prowadziłam własną działalność od kilku dobrych lat, zrealizowałam wiele swoich projektów, współpracowałam również przy wielu, ale …

„Ale” to były finalnie i wielokrotnie różne elementy frustracji, że jednak to trochę inaczej działa. Że się nie dzieje tak jak bym tego chciała. Że nie wychodzi. I stres, i zniechęcenie.

Jednak moja natura i chęć wewnętrznej wolności, nieustanne wstawanie i próbowanie na nowo, dało mi to, że korzystając ze swoich doświadczeń ale i z doświadczeń innych nauczyłam się siebie, swoich sposobów działania. Takich, które są zgodne z autentycznym Ja.

I teraz mądrzejsza o tzw. „porażki” ale i bogatsza o tzw. „sukcesy” napisałam swoją strategię działania. Jest ona całkowicie oparta na moich wartościach. I jak się okazało przyszła mi zupełnie naturalnie. Bez wysiłku, z lekkością.

Mam też inną, czysto biznesową, która jest strategią operacyjną, bo lubię zaplanowane i konkretne dz