kim jestem

Nie jestem kolorem swoich oczu

India.Arie to piosenkarka, która zdobyła wiele nagród, była wielokrotnie nominowana do Grammy, sprzedała mnóstwo płyt. Można powiedzieć – odniosła sukces.

Sukces i załamanie.

W pewnym momencie u szczytu kariery odeszła na 4 lata z biznesu i przemysłu muzycznego. Przeżywała wtedy kryzys duchowy. W wywiadzie z Oprah Winfrey z cyklu „Ophra`s SuperSoul Conversations” mówi, że jej „dusza zachorowała i absolutnie wszystko utraciło swoją harmonię”.

Spełniała cele matki, marzenia wszystkich innych, tylko nie swoje. Czuła, że utraciła i oddała moc. W pewnym momencie postanowiła się wycofać. Wiedziała, że musi odnaleźć siebie. Dała sobie czas i pozwolenie na odkrywanie radości, ponowne tworzenie muzyki tylko dla siebie. Na odnalezienie swojej siły.

Powrót do siebie. Odkrycie sensu życia.

Jak mówi „poszła na emeryturę od muzyki, aby oczyścić umysł”. W końcu po latach odnalazła siebie. Przeszła długi proces i drogę. Od wyczerpania, chorób i pustki życiowej do przywrócenia emocjonalnego, mentalnego i cielesnego zdrowia.

 

Jak to zrobiła?

Po pierwsze miała odwagę powiedzieć sobie prosto w oczy prawdę na swój temat oraz tamtej rzeczywistości. A także odkryć to, czego tak naprawdę chce.

Pod drugie modliła się i medytowała. Jej modlitwa brzmiała mniej więcej tak: „Boże pozwól mi być w 100% prowadzoną przez moją duszę, daj mi do tego odwagę”.  Na początku jej doświadczeń te słowa mocno ją przerażały.

Zaczęła poznawać siebie. Uczyła się poprzez doświadczanie, bo tylko tak można to zrozumieć czym jest zaufanie i poddanie się. Doświadczała jak poznawać i odróżniać swoją moc (głos boga czy intuicji) od swojego umysłu. Uczyła się godności i miłości do samej siebie. Odkrywała w sobie sekretne miejsce pełne spokoju.

 

Teraz wie, że „nie jest ciałem, które ma w sobie duszę” ale „jest duszą w ciele”.

 

Chciałam cię dzisiaj zaprosić do refleksji nad pytaniami o swoją istotę. Być może najważniejszymi w naszym życiu.

Posłuchaj pięknej piosenki Indii, poczuj ją wszystkimi swoimi zmysłami. Daj sobie także czas na ćwiczenie, które znajdziesz na końcu.

 

India.Arie – I Am Light

Jestem światłem.
Nie jestem tym, co zrobiła moja rodzina.
Nie jestem głosami w mojej głowie.
Nie jestem złamanym kawałkiem z mojego środka.
Jestem światłem.
Nie jestem błędami, które popełniłam,
albo czymkolwiek co powoduje mój ból.
Nie jestem kawałkiem mojego niespełnionego marzenia, Jestem światłem
Nie jestem kolorem moich oczu.
Nie jestem skórą, którą widać na zewnątrz.
Nie jestem swoim wiekiem, ani rasą.
Moja dusza w środku cała jest światłem,
Jestem określoną boskością,
Tam w środku jestem Bogiem.
Jestem gwiazdą, kawałkiem wszystkiego.
Jestem światłem.

 

Chwila uważności – 20 minut dla twojej mocy

Ta medytacja inspirowana jest ćwiczeniem Deepaka Chopra. Jest mocna, czasami bardzo. Warto wykonać ją w skupieniu, relaksie i bez jakichkolwiek oczekiwań.

Usłyszysz po kilka razy te same pytania. Odpowiadaj na nie na głos bez zastanawiania się. Dobrze jest za jakiś czas powtórzyć to ćwiczenia, aż odpowiedź z głębi twojej mądrości sama cię znajdzie.

Podaruj sobie tę chwilę uważności.  Poznaj siebie i swoją moc.

 

Będę ci wdzięczna, jeśli podzielisz się swoim wrażeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *