10 stopni do biznesu mocy

Większość z nas ropoczyna swoje przedsięwzięcia z pasją, radością, otwartością, oczekiwaniem, nadzieją. Czujesz wtedy taką moc, że możesz góry przenosić! Jednak po jakimś czasie u części osób zamiast radości pojawia się stres. I nie ma w tym nic niezwykłego. To zupełnie naturalna kolej rzeczy.

Twoją uwagę powinien zwrócić moment, kiedy zaczynasz się czuć niewolnikiem swojego biznesu. Stres sabotuje twój sukces i radość z jego prowadzenia. Zapominasz, lub nawet nie wiesz, że masz siłę aby to zmienić.

Możesz czuć się zablokowany lub mieć wrażenie, że cę coś blokuje w twoim biznesie. Kreuje to dysharmonię w działaniach.

Wtedy ->

Zatrzymaj się i sprawdź: co jest a co nie jest w zgodzie z tobą?

Daj sobie chwilę na refleksję. Na pomyślenie i orientację, gdzie teraz jesteś i jak się z tym czujesz. Gdzie chcesz dojść?

10 stopni do biznesu opartego na wewnętrznej mocy

Poniższe zestawienie 10 punktów pokaże ci, jak ruszyć z miejsca, kiedy zagubisz swoją moc działania. Przypomni też o tym, co w tym wszystkim jest dla ciebie ważne.

 1. Usuwanie szumu emocjonalnego i mentalnego
  Namierz i uwolnij blokady, które mogą zatrzymać cię w miejscu (np. nie jestem wystarczająco dobry w tym co robię, frustracja że się nie udaje, lęk przed ryzykiem, brak pewności siebie w kontakcie z klientem itp.)
 2. Bycie autentycznym
  To przyciąga twoich klientów, a nie udawanie kogoś, kimś nie jesteś.
 3. Jasna wizja i cel
  Czy wiesz co jest dla ciebie sukcesem? To, czym sukces jest dla innych wcale nie musi być sukcesem dla ciebie.
 4. Podejmowanie działań
  w zgodzie ze swoim celem. Aby nie zatrzymać się w miejscu powtarzaj sobie: “boję się, ale działam!”
 5. Otaczanie się pozytywną energią
  Otaczaj się ludźmi pełnymi pozytywnej energii. Unikaj narzekaczy i nic nie ryzykujących. Ci ostatni tylko zabiorą ci motywację.
 6. Odpowiedzialność
  To twój biznes i twoje działania, które podejmujesz lub ich unikasz. I w związku z tym jest to twoja porażka lub twój sukces.
 7. Rozwój i poszerzanie strefy komfortu
  Chcesz stać w miejscu czy się rozwijać? Odpowiedź jest jasna – czasmi nie ryzykując swojego dobrego samopoczucia może przejść ci koło nosa mnóstwo okazji.
 8. Program antywirusowy
  Znajdź swój spo