intuicja

Pomiędzy światami – list od intuicji

Nie zawsze masz pełną wiedzę na dany temat, nawet jeśli znajdujesz ją w google. To, że coś już tam wiesz, nie oznacza, że naprawdę “wiesz”. Twoja umysłowa wiedza jest ograniczona, a te ograniczenia stawiasz sobie … sam.

W toku wychowania i szkoły uczymy się jak najlepiej korzystać z umysłu. Niestety za mało, jeśli w ogóle, o intuicji i inteligencji serca czy duszy. Możemy różnie nazywać dostęp do tej wiedzy.

Intuicja

A jednak, masz dostęp do tej wyższej mądrości, którą … jesteś ty sam. Dlaczego z niej nie czerpiesz? Przypomnij sobie jak to jest “już” wiedzieć. Zapytaj swoją wewnętrzną mądrość, poczekaj na odpowiedź.

Ja często radzę się mojej mądrości (wyższe ja), gadam z nią, pytam, upewniam się. A nieraz tylko nastawiam uszu i ją słucham. Jakiś czas temu dostałam od niej taki list (no ok, dyktowała mi, a ja pisałam ;)).

Nie od razu rozumiałam. Dzisiaj przeczytałam go ponownie i stał się dla mnie jaśniejszy. Może również dlatego, że jestem świeżo po lekturze książki dr Joe Dispenza “Twoje nadprzyrodzone zdolności. Sprawdź, jak wiele potrafisz”? A może teraz nadszedł odpowiedni moment?

Dzielę się nim z tobą, może odnajdziesz dla siebie swoją interpretację, swoją mądrość w “Pomiędzy światami”. Chętnie o tym przeczytam.
Iwona.

 

(List od mojego WJ)

Pomiędzy światami

To, co pomiędzy światami, jest niewidoczne dla oczu.
To, czego szukasz, szuka już ciebie, ale ty tego nie możesz ujrzeć, bo to jest jakby pomiędzy – pomiędzy świadomością a nieświadomością. Tego nie widać.
Przestań więc siebie winić za coś, czego nie możesz dostać.
To, co możesz zrobić, to pozwolić się prowadzić mądrości większej niż umysł.
Bez rozważań, bez rozmyślań, bez zająknięcia się myślą.

To tak, jakbyś był rozciągnięty w czasie, ale nie widzisz przyszłości, ani przeszłości.
W czasie masz “tu i teraz”. Nie możesz zobaczyć tego, co było wcześniej, bo jesteś w “teraz”.

Idź lekko, bez wysiłku i bez starań, aby coś zobaczyć lub znaleźć.
Ucz się odpuszczania, bo tylko tak będzie możliwe, by znalazło cię to, czego cię już szuka.
Kiedy włączasz staranie się, wysiłek, to tylko odpychasz to tworząc rezonans trudu i wysiłku, a to nie są magnetyczne wibracje.

Jeśli w pełni przyjmiesz to, że zasługujesz, tak będzie.

 

ps. więcej o liście intuicyjnym tutaj.

Photo by Scott Osborn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *