Poznaj swoją moc i potencjał

Czy bycie autentycznym ma znaczenie w prowadzeniu biznesu lub kontaktach zawodowych? Można usłyszeć, że przecież trzeba wywierać „dobre wrażenie” aby otrzymać pracę, pokazać się klientowi od „najlepszej strony” a w negocjacjach z kolei nie pokazywać emocji. Nie warto być zawsze sobą?.

Bycie autentycznym a sukces

Nie jest to jednoznaczny temat moim zdaniem. Ja jednak skłaniam się do tego, że autentyczność w życiu zawodowym jest ważna. Jasne komunikaty pochodzące z autentycznego Ja będą przyciągać odpowiednie osoby, czy to partnerów czy to klientów. Zbyt ogólne lub sprzeczne mogą powodować nawet brak klientów. Dlatego budowanie swojego sukcesu na swojej prawdzie jest według mnie kluczowe.

Akceptacja

Często nie mamy świadomości, że nasze prawdziwe JA oraz potencjał jest ukryty pod emocjami, pod przekonaniami oraz w staraniu się być innym niż się jest. Jasne, nie zawsze musi nam się podobać to jacy jesteśmy. Ale zaczynając od walki aby coś zmienić tworzymy jeszcze więcej chaosu, i takie właśnie dezorientujące informacje wysyłamy w świat (najczęściej nieświadomie). Dlatego warto zacząć od akceptacji stanu wyjściowego, czyli tego jakim/jaką jesteś obecnie. Akceptacja nie oznacza, że się z tym godzisz, ale jest punkt wyjścia do autentycznego rozwoju.

Samoświadomość i potencjał

Wszyscy mamy filtry w jaki sposób sami siebie postrzegamy. Niektórzy z nas mają ustawioną tak wysoką ochronę, że poza ego nic się nie przebija. Osoby bardziej świadome przepuszczają więcej światła informacji. To, jak widzimy siebie i świat w gruncie rzeczy jest iluzją postrzegającego. Często jest też tak, że jeżeli nasza samoświadomość wzrasta możemy chcieć zmienić to, co widzimy. Osoby podejmujące decyzję o działaniu mają zdecydowanie większą szansę na pójście do przodu.

Jak dotrzeć do prawdziwego JA ?

Rozmawiaj ze sobą. Regularnie np. raz w miesiącu zadawaj sobie pytania, aby nadać swojemu życiu kierunku w jakim chcesz zmierzać:

  1. Gdzie jestem teraz w swoim życiu?

To pytanie ma siłę samą w sobie. Czy odważysz się na nie odpowiedzieć? Może tak tylko mgliście mówisz sobie, że jesteś nieszczęśliwy/a albo „to nie tak miało wyglądać”, ale czy konkretnie wiesz co to znaczy? Bądź ze sobą uczciwy, tylko wtedy masz szansę aby być autentycznym. Co z tą wiedza dalej zrobisz to będzie zależało od twojego wyboru.