cel

Stoję na rozdrożu-nie wiem którą wybrać drogę

„Nie wiem czego chcę, co chcę robić, jaka jest moja misja, jaki jest mój cel, którą drogą pójść, co wybrać, czy ten wybór jest mi przeznaczony?” ….


Takie pytanie chyba każdy z nas sobie kiedyś zadawał lub zadaje. Niektórzy wciąż i wciąż przez całe życie szukają odpowiedzi, i sfrustrowani ich nie znajdują. Takie pytania też często pojawiają się w trakcie odczytów z Kronik Akaszy.

-A co jeśli nie ma „dobrych” wskazówek? A co jeśli to sama droga, czyli po prostu życie i przeżywanie życia, jest naszym celem?

Tego typu wskazówki nierzadko wcale nie pomagają, a tylko powodują dalsze zrezygnowanie i rozdrażnienie. Bo jak to? Mam żyć tak bez celu?

Masz dość, kłócisz się ze światem o to, że w końcu powinien wskazać ten właściwy kierunek a on nieustannie swoje – posłuchaj serca 😉

Potrzeba dojścia do jakiegoś celu w życiu jest dla większości z nas bardzo ważna, nieraz kluczowa dla istnienia czy działania.

Po co tu jestem?

Nie tak łatwo jest odpuścić i powiedzieć sobie: od teraz żyję tylko chwilą obecną i tym, co przynosi mi życie. I tak sobie dryfować poddając się okolicznościom. Chcemy mieć jakiś wpływ, chcemy kierować, chcemy wiedzieć.

I to jest w porządku. Tak samo jak pełne poddanie się życiu.

„Niezależnie jaką drogę obierzesz, każda będzie dobra, każda będzie twoim doświadczeniem” – ileż razy słyszałam to od swoich przewodników i zapisywałam w swoim zeszycie.

Czujemy, że potrzebujemy konkretniejszych wskazówek.

A odpowiedź jest prosta – znajduje się w nas.

Spełnienie

„Każdy ma jakieś powołanie. Twoim prawdziwym zadaniem w życiu jest dowiedzieć się, po co się tu znalazłeś, i wypełnić to zadanie”.

Oprah Winfrey

Podpowiedzi znajdziemy w różnych źródłach.

Na przykład tutaj:

„Jeśli zastanawiasz się, jak trwałe poczucie spełnienia może się realizować w twoim życiu, wiedz, że boska siła działająca w nas wszystkich ma dla ciebie wizję piękniejszą niż ta, którą sam jesteś w stanie sobie wyobrazić. Sukces przychodzi, kiedy poddajesz się tej wizji i pozwalasz, by doprowadziła cię do najlepszego dla ciebie miejsca…

Gary Zukav błyskotliwie opisuje moment, w którym odkrywasz swoją autentyczną moc:

„Kiedy twoja osobowość w pełni pragnie służyć energii twojej duszy”.

Wypełnienie tego celu, w poczuciu sensu, daje ci tę potężną iskrę energii, jedyną w swoim rodzaju. To wzbudza elektryzujący przepływ zrozumienia z najgłębszej części ciebie”. Oprah Winfrey „Rozmowy o duszy”.

Ja dodam jeszcze do tego cytat, który znalazłam kiedyś w wywiadzie z polskim projektantem, Robertem Kupiszem, i do dziś mam ten cytat wycięty trzymając go jako swoje życiowe motto:

„Kiedy człowiek dowiaduje się, kim naprawdę jest, i zaczyna według tego żyć, czyli wygląda, mówi i postępuje w sposób, który go wyraża, to jest w nim pełnia. Wtedy kończą się marzenia o posiadaniu rzeczy, które mają wszystkich przekonać o tym, że jesteśmy ważni. Nie można wiecznie skakać z radości, ale bycie sobą pozwala iść lżej przez życie. wielu rzeczy wtedy nie musisz. Nie musisz też mieć wielu rzeczy.”

Jak odkryć swój cel

Jeśli i ty stoisz przed takim skrzyżowaniem i ciągle się zastanawiasz, mam dla ciebie 3 pytania, które warto sobie zadać i uczciwie na nie odpowiedzieć:

  1. czego najbardziej w życiu potrzebuję?
  2. jaką wartość chcę przez moje życie realizować, wyrażać, tak, żeby moje życie tę wartość wyrażało ?
  3. gdzie moje serce czuje się dobrze (gdzie mam spokój, łatwość, lekkość, radość, miłość)?

I jak? Co mówi Ci serce?

Komentarze:

  1. Witaj Iwonko, Dziękuję, Dziękuję i dziękuję Ci za to motto, ktore kupuję od Ciebie. Od dzisiaj jest on juz moje.. pozwolisz??? Na mojej drodze poszukiwania wyrażenia siebie wciaz zadaje sobie pytanie, kim jestem a kim chcialabym byc??? Czy to co robilam przez dotychczasowe życie to bylo to co chcialam robic i bylam tym kim chcialam być
    ??? Spełniłam sie zawodowo osiągnąłam sukces, zbudowałam i rozwinęłam kilka firm. A co zrobilam dla siebie????? I tutaj chce sue odnaleźć. Dobrego dnia Kochana. Przytulam z Miłością ‍♀️‍♀️‍♀️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *