Nie mam zaufania, chcę dowodów!

Heloł, oto już jestem Wszechświecie – teraz mnie prowadź! Ja ci powiem czego chcę, a ty mi to pokaż i zrealizuj moje 3 życzenia (tak, dokładnie tak, jak złota rybka).

Jeśli chcesz do mnie mówić i mnie prowadzić to udowodnij mi, że warto iść tą ścieżką. Ja znam tylko te swoje, te już mocno wydeptane, bo tyle razy nimi chodziłam. A teraz mam iść “gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie?” i tak po prostu mam ci zaufać? Nie ma mowy. Mama mnie uczyła, aby nie rozmawiać z nieznajomymi. A my przecież nie znamy się za dobrze, mogłabym powiedzieć nawet, że wcale. Więc jak to tak, mam iść za jakimś tam głosem serca czy intuicji a nawet się nie poznaliśmy.

Nie ufam, potrzebuję dowodów!

No i kółko się zamyka. Nie ufasz, bo nie masz dowodów, więc nie próbujesz zaufać. Albo próbujesz i nic z tego nie wychodzi. Pytasz więc innych – a czy u was to działa? Bo u mnie nie (czytaj: raz spróbowałem, albo nawet dwa i nic z tego nie wyszło).

Znasz to? To zupełnie naturalne.

Pogratuluj sobie – jesteś na początku przygody!

Dowody, których tak pragniesz, prędzej czy później się pojawią, tylko trzeba dać sobie szansę. Nie osiągnie się tego inaczej niż poprzez działanie, próbowanie, odblokowywanie siebie z iluzorycznych przekonań, emocjonalnych blokad, otwieranie się na intuicję, na prowadzenie, poddanie.

To, czego tutaj potrzeba, to przede wszystkim odbudowanie zaufania do samego siebie. I co ważne – ono samo się zrodzi. Nie dlatego, że ktoś tak powiedział, ani że ja tak piszę, ale dlatego że sam sprawdziłeś, przekonałaś się na własnej skórze, nauczyłeś. Weź do ręki tę świeczkę (patrz poprzedni artykuł Twoje odpowiedzi na biznesowe pytania).

 

“Jedynym sposobem, aby lepiej słyszeć swojego ducha (przewodników, intuicji, serca, duszy…) trzeba przestać prosić innych o ich opinię/zdanie”. Sonia Choquette

 

Nie możesz oczekiwać,