ciało

Ciało do ciebie mówi cz I. Sygnały przetrwania

Wspominałam ostatnio o łączeniu biznesu i duchowości, o tym, że można korzystać z przewodnictwa tego, co jest głębiej w nas samych.

Dzisiaj napiszę więcej o tym jak zacząć, aby wrócić do samego siebie i odbierać na tych falach, na których nadaje nasza mądrość / intuicja / przewodnicy / stwórca (już wiesz, że nie o etykiety tu chodzi).

Od czego zacząć?

Wspaniałym przewodnikiem będzie twoje ciało. I to takim, które zawsze masz przy sobie i choć trochę jesteś go świadomym. Wysyła ci ono nieustannie różnorodne bezpośrednie i pośrednie sygnały. Naucz się żyć z nim w przyjaźni a rosnące wzajemne zaufanie i szacunek przyniosą wyczekiwane dowody (Nie mam zaufania, chcę dowodów!).

 

Cz. I Sygnały przetrwania i przegląd techniczny

Zapewne dostrzegasz najprostsze komunikaty jak te, że kiedy jest ci zimno to ubierasz coś cieplejszego, kiedy chce ci się jeść to, mam nadzieję, zjadasz coś zdrowego 😉 Sygnały przetrwania to jeden z bezpośrednich sposobów komunikacji ciała z nami. Niby nic odkrywczego, ale.

No właśnie. Czy jesteś pewien / pewna, że zauważasz te sygnały i wystarczająco troszczysz się o swoje ciało? Czy nie jest nieraz tak, że wyczerpane domaga się odpoczynku a ty serwujesz mu kolejny test na wytrzymałość?

Niby oczywistości, niby banały.

Na pewno dbasz o to, aby twój telefon był zawsze naładowany, samochód miał paliwo, komputer prąd. A jak opiekujesz się swoim ciałem fizycznym? Czy realizujesz jego stałe zlecenie i systematyczne doładowujesz je energią w postaci ruchu, normalnego jedzenia i wszystkich potrzebnych składników, regeneracji i rozluźnienia, porcji uśmiechu, snu?

Hmmmmm.

Moja droga, tak to my nie pogadamy.

Wyeksploatowane ciało nie ma ochoty “mówić” do ciebie nic więcej. Jak chcesz odbierać jego subtelne sygnały, kiedy ignorujesz wybuchy armatnie? Nie uda się zbudować zaufania i nie ma miejsca na jasną komunikację w takiej atmosferze.

 

Pozostawiam do rachunku sumienia, przeglądu technicznego i niezmiennie odsyłam do art. Jak mieć więcej energii.

 

Gdy w pełni zrozumiesz swoje doświadczenie w sferze fizycznej, będziesz mógł uczynić kolejny krok, a drzwi otworzą się przed tobą automatycznie. Niemożliwe jest przeżywanie doświadczeń wyższego stopnia, jeśli najpierw nie opanujesz tych, w których uczestniczysz obecnie.
S.Wilde “Potęga energii wewnętrznej”

 

Photo by Brooke Cagle

Tutaj ciąg dalszy tego artykułu:

Ciało do ciebie mówi cz II. Sygnały dysharmonii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *