prawo przyciągania

Wszechświat proponuje ci współpracę

Niestrudzenie i odrazu na czas nieokreślony. Przyjmujesz czy odmawiasz?

 

Ostatnio miałam okazję oglądać warsztat „Super Attractor” mojej ulubionej inspiratorki Gabby Bernstein. Chciałabym podzielić się z Tobą hasłem przewodnim tego szkolenia a jednocześnie jednym z podstawowych elementów bycia super manifestatorem.

Zasady są proste, szczególnie wtedy, gdy tylko o nich czytamy czy myślimy. Schody zaczynają się w momencie, kiedy zechcesz je naprawdę praktykować i wcielić w życie.

Super Manifestator

Bycie Super Manifestatorem, to bycie osobą, która działa w konszachcie ze Wszechświatem i jego flow. Na czym owa współpraca polega? Ano na dostrojeniu i wyrównaniu z nim swojej energetycznej postawy oraz podejmowaniu działań opartych na tym rezonansie. Słowem pełna, energetyczna zgoda.

Pełna Moc

Wygląda to w skrócie tak, że odkładasz na bok swoje ego czy rozumowe podejście do świata a otwierasz się na swoją moc w połączeniu z siłą Wszechświata. Taki zgrany duet ma łatwiej, wszak jesteśmy energetycznie połączeni, bez względu na czy tego chcemy i czy to nam się podoba, czy nie. Oczywiście mamy wolną wolę, ale jeśli dostroimy się do tego, czego potrzebuje nasza dusza (czytaj, nie będziemy kopać się z koniem ;-)), będzie nam po prostu łatwiej z jego pomocą.

 

Tyle teoria, teraz praktyka

Zacznij od testu na dopasowanie i sprawdź czy jesteś dostrojony do współpracy. Najprościej będzie przyjrzeć się swojego ogólnemu stanowi zadowolenia i samopoczuciu. Jeśli twoja moc jest wyrównana z rytmem Wszechświata to generalnie czujesz się dobrze. Nadajesz wtedy na podobnych falach prawdy, radości, docenienia, bogactwa i dobrego samopoczucia. Czujesz się dobrze, więc przyciągasz więcej dobrego. Na tej zasadzie działa słynne Prawo Przyciągania (Law Attraction).

A w rzeczywistości … różnie z tym bywa, prawda?

Czy to możliwe, aby być cały czas w stanie flow, w pełnej harmonizacji i peace zawsze i wszędzie? Zapewne zdarzają się takie osoby, ale myślę, że nieczęsto będzie okazja je spotkać, jeśli w ogóle.

Jesteśmy ludźmi wraz z całym naszym bogactwem emocji, myśli, ocen, przekonań i odczuć. To bogactwo, bez oceniania czy dobre czy złe, ma nam pomagać w rozwoju. Dlatego też nieustannie jesteśmy testowani i uczeni przez Wszechświat. Wszystko po to, aby ciągle się doskonalić i wzrastać. W tym celu „dostajemy” ku temu nowe okazje.

A t tym wszystkim Wszechświat cały czas nas prowadzi, nawet jeśli tego nie rozumiemy, nie widzimy i nie czujemy (Wszystko jest znakiem).

 

Zawsze masz wybór

Każdy z nas co pewien czas wypada z tego dostrojenia. Inni częściej, inni rzadziej. Mamy przecież różne zadania i lekcje. Nawet, kiedy nie wiemy jak sobie z nimi poradzić, przytłaczają nas czy dociskając do dna, to naszym planem na życie będzie stale powracać do źródła mocy. A tutaj hasłem-klucz będzie nasz WYBÓR.

Kiedy działasz w przymierzu ze wszechświatem wszystko jest łatwiejsze.

 

Gabrielle ma dla nas kilka rad:

  • Wybierz to, na czym chcesz skupiać swoją uwagę. Stałe koncentrowanie się na tym czego nie chcesz i nie masz, tylko to spotęguje. Na przykład zamiast podkreślać i opowiadać na około jak to “jestem taka chora i szukam lekarstwa” częściej wybieraj to, jak chciałbyś się czuć.
  • Nie obwiniaj siebie, kiedy zauważysz, że wypadasz poza dostrojenie. Zobacz, jeśli to robisz, to przecież masz więcej okazji, aby dłużej pozostawać w rozstrojeniu. To zupełnie naturalne i ludzkie, po co dorzucać sobie ciężar w postaci poczucia winy. Zamiast tego przytul siebie wewnętrznie, daj wsparcie, wybacz, bo wtedy tego najbardziej potrzebujesz. Powiedz sobie miłą rzecz, zauważ, że jesteś jedyną osobą, która tego słucha (możesz też podarować sobie Medytację Źródło Miłości).
  • To dobrze czuć się dobrze. Dostrzegaj drobne chwile radości i dobrego samopoczucia. Koncentrując się na nich w momencie ich trwania dajesz im swoją uwagę, a tym samym obdarzasz siłą to, czego chcesz. Być może doświadczysz jak jedna radość pociągnie za sobą kolejną. Wypróbuj!

 

Nie będę opisywać całego warsztatu, ale te kilka podstawowych zasad warto wziąć sobie do serca, by móc powiedzieć, że świadomie podjęliśmy współpracę z Wszechświatem. Od czego zaczniesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *