Czy jesteś gotowa na siebie?

Ale na taką prawdziwą, taką autentyczną. Zapytasz, czyli na jaką? Bo jeśli chodzi o tą z tymi wszystkimi wadami to … nie mamy o czym dalej rozmawiać?

Być może nie lubisz siebie takiej, jaką jesteś (a raczej jak samą siebie postrzegasz). Nie podoba ci się pewna cecha charakteru, zachowanie czy wygląd. Czujesz, że jesteś lata świetlne od pełnej akceptacji.

Co więc z tym robisz?
Pospekulujmy jak mogłyby wyglądać typowe scenariusze.

 

Może stwierdzasz, że nic już się nie zrobić i najnormalniej w świecie dalej z tym żyjesz. Będąc mniej lub bardziej szczęśliwą. I to jest ok.

Albo. Spontanicznie lub po godzinach przemyśleń doszłaś do wniosku, że jednak chcesz “popracować nad sobą”. Wkraczasz więc na świetlaną ścieżkę tzw. rozwoju osobistego … taaak, świetlaną, uhmm.

Po chwili przypominasz sobie, że już kiedyś próbowałaś coś w sobie zmienić. Nie było to proste, o ile niemożliwe. Jeśli teraz wątpliwości przeważą to pewnie rezygnujesz. W przeciwnym wypadku, przy wystarczająco silnej motywacji postanawiasz się z tym zmierzyć.

Brawo, brawo – publiczność szaleje 😉

 

Od czego zaczynasz? No więc …

Wiesz, że czeka cię ciężka praca i przeprawa przez zawiłości mentalno-emocjonalne. Albo masz tego świadomość i knujesz plan skutecznej walki albo nie masz i widzisz tylko wspaniały końcowy cel na horyzoncie.

Na przykład: od teraz będę już mądra, wspaniała i dodatkowo stanę się oazą spokoju. Nic mnie wyprowadzi z równowagi, bo … po prostu tak postanowiłam. Żyć nie umierać. A potem i tak życie to weryfikuje, ponieważ pojawiły się delikatnie mówiąc, pewne przeszkody. Wracasz do starej siebie z przekonaniem, że nie ma sensu.

Jest i kolejna możliwość – nie poddajesz się i postanawiasz “zawalczyć, aby się zmienić”. Codzienna rozpiska idealnego nawyku i szczegółowy plan zadań już się szykują, motywacja jest, pozostało: do ciężkiej pracy gotowi start!

I to również jest ok.

A więc powiadasz, że chcesz się zmienić? Acha

Robiąc w tym miejscu pierwsze STOP zapytałabym: tylko po co chcesz się zmieniać? Co jest celem? Dla kogo to robisz? Pomyśl o tym, to ważne.<