samoświadomość

Czy znasz swoją moc?

Kiedyś wydawało mi się, że wiem czego chcę, czego nie chcę, znam siebie bardzo dobrze.

Wydawało mi się też, że znam odpowiedzi na wszystkie pytania jeżeli chodzi o moją osobę.

Kiedyś. Tak było. Teraz jest nieco inaczej. Teraz mogłabym napisać – znam siebie jeszcze lepiej, ale również ciągle siebie odkrywam.

To daje mi pewien rodzaj MOCY.

– Hymm… „mocy powiadasz …. takiej niby hokus-pokus ?”

Co jest tą mocą? Samoświadomość. Czy znasz i wykorzystujesz swój potencjał? 

Jak to jest, że nieraz nie dostrzegamy go w sobie? Nie znamy swoich talentów lub ich nie doceniamy.

Czasami też szukamy celu, można powiedzieć naszej duszy, naszego istnienia na tym świecie. Nie znamy swojej MOCY.

 

Niestety. Zmorą naszych czasu jest to, że nie dajemy sobie czasu na refleksje. Tak, nie dajemy sobie czasu. Bo dzisiaj często trzeba sobie ten czas podarować. Sobie. I zrobić to tylko dla siebie.

Czyżby wtedy, kiedy masz coś dla siebie zrobić pojawiały się wyrzuty sumienia? Że to niby takie samolubne? Że nie warto marnować na to czasu?

A może czujesz się winny/a kiedy masz wziąć wolny weekend. I nie chodzi mi tylko o to, że nie idziesz wtedy do pracy. Chodzi bardziej o to, że ten weekend, ten czas, podarujesz tylko sobie. Żadnego sprzątania, seriali, zaległego przeglądania emaili itd.

Czy czułbyś pewnego rodzaju ekscytację idąc na randkę po raz pierwszy? Zapewne tak. Dlatego tego rodzaju emocji czasami potrzeba, aby znaleźć motywację do podarowania sobie czasu. Co zrobić?

Po prostu umów się na randkę z samym/samą sobą ! Poczuj się wyjątkowo! Porozmawiaj sam/a ze sobą na swój temat. Poznaj siebie lepiej.

Nie mając czasu dla siebie tracimy czasami możliwość przemyślenia naszego sensu życia odnalezienia motywującego celu duszy. Nie wiemy co jest dla nas ważne i dlaczego robimy to co robimy. Wiedząc więcej o sobie zyskujesz pewną MOC.  

Moc samoświadomości. Moc działania. Moc samomotywacji.
Moc do zmiany. Moc …. ?

To tak na dobry początek.

 

W dalszym kroku zajrzyj głębiej w siebie. Przygotuj się specjalnie, stwórz odpowiedni nastrój, tak, aby czuć się wyjątkowo. W końcu idziesz na randkę. Potraktuj siebie tak, jakbyś był najważniejszy gościem, jakiegokolwiek spotkałeś.

Weź kartkę, coś do pisania i zacznij podróż do samego siebie. Rozluźnij się. Zadawaj sobie ważne pytania. Nie denerwuj się, jeśli nie będziesz znał od razu odpowiedzi. To może wymagać nawet kilku randek.

Spokojnie, daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz na odpowiedź.
Pytania znajdziesz tutaj  -> Poznaj swoją moc i potencjał.

I baw się dobrze !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *