Ech te przekonania …

“Gdy nauczyłem się, jak potężna siła tkwi w przekonaniach, wybrałem pewne specyficzne modele rzeczywistości, które pomogly mi zadbać o zdrowie i poczuć się młodziej, niż wskazuje metryka. Postanowiłem, że dożyję setki.

Wybrałem model, dzięki któremu siedem minut ćwiczeń wykonywanych wczesnym rankiem zapewnia mi takie same wyniki jak godziny spędzane w siłowni. W rezultacie udało mi się poprawić swoją kondycję, tak że przekroczywszy czterdziestkę, mam lepsze ciało niż jako dwudziestoparolatek.

Przyswoiłem też przekonanie, praca jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu – dzięki czemu każdego dnia czerpię radość z tego, co robię.

Każdy z nas ma tę zdolność dokonywania wyboru jakie modele przekonań przyjmie. Możesz zdecydować.

W związku z tym najefektywniejszym modelem rzeczywistości, jaki możesz przyswoić już w tym momencie, jest przekonanie, że modele rzeczywistości da się wymieniać.

Nie musisz w dalszym ciągu wierzyć w poglądy zaszczepione Ci w dzieciństwie i nie musisz patrzeć na świat w determinowany przez nie sposób.”

Vishen Lakhiani “Kod nadzwyczajnego umysłu”.

Przekonania, przekonania …

Ech te przekonania… Wydaje się, że na co dzień już wszystko o sobie wiemy, znamy swoje przekonania, i wiemy “że myśli kształtują naszą rzeczywistość”. Ale jak się później okazuje, to wcale dla nas nie jest takie oczywiste, skąd one się u nas wzięły.

I jesteśmy zdziwieni kiedy odkrywamy, że taki drobiazg, jakieś niby niestotne zdarzenie z przeszłości, często dzieciństwa, w dalszym ciągu gra główną rolę w naszym życiu.

Zaskakuje mnie to jeszcze czasami i też osoby, z którymi pracuję…
To piękne odkrycia …

Tak, to bardzo piękne i głębokie doświadczenie, zrozumieć nagle coś, co i dlaczego przejawia się w całym naszym życiu. Myślimy, że tacy już jesteśmy, a nie mamy świadomości, że wydarzyło się coś w naszym życiu, co ukształtowało to przekonanie, tę wiarę na przykład w to, że “muszę cieżko pracować, a i tak nic z tego nie mam”, “jestem gorsza od innych”, “jestem nikim ważnym”, “muszę się poświęcać” itd.

Ten moment wow, tego zrozumienia jest bezcenny. Już często samo to ma moc uzdrawiającą.

Coś ze mną jest nie w porządku

Podam p