Do czego może przydać się intuicja

Ok, już wiemy, lub mniej więcej wiemy i coś nam tam świta Czym jest a czym nie jest intuicja

Czas na kolejny krok – zastanówmy się po co w ogóle mamy chcieć z niej korzystać i do czego może się przydać. Bo cóż z tego, że jesteśmy świadomi, że mamy jakąś tam intuicję, skoro z niej nie korzystamy, prawda?

Dlaczego intuicja może być dla nas ważna?

Intuicja jest jak kompas i gps

Wskazuje nam odpowiednie ścieżki na naszej życiowej drodze. Dzięki niej możemy podążać tymi ścieżkami łatwiej i bez kluczenia, bez chodzenia w kółko i bez gubienia się.

Jest jak głos z map google, gdy gps naprowadza nas na te właściwe ścieżki, zgodne z naszą duszą, czyniąc drogę (życie) łatwiejszą do przejścia. Oświetla ci drogę, kiedy się zgubisz i jesteś w chaosie.

Intuicja opiekuje się tobą 

Ona zawsze dba o twój dobrostan prowadząc cię do tego, by obrane drogi były zgodne z twoim najwyższym dobrem i służyły tobie jak najlepiej.

Intuicja jest też energooszczędna

Dzięki niej nie marnujesz energii, ponieważ wykorzystujesz tę moc, którą masz już w sobie. Do skorzystania z niej nie potrzebujesz czegoś lub kogoś z zewnątrz. Ona oszczędza twoją energię, którą niepotrzebnie mógłbyś zmarnować na szukanie autorytetów. Nie ma innego eksperta od twojego życia niż ty sam.

Dlatego możemy też powiedzieć, że jest eco-friendly i jest samo napędzającą się siłą.