6PhaseMeditation

Mentalny trik – 6-fazowa medytacja

Chciałabym się z Tobą podzielić jedną z moich ulubionych prowadzonych medytacji. W marcu tego roku (2019) ukazała się w końcu po polsku książka Vishena Lakhiani “Kod nadzwyczajnego umysłu. Dziesięć reguł niezwykłego życia”, gdzie m.in. opisuje swoją niezwykłą medytację pn. Szóstka.

Poznałam ją kilka lat temu, jeszcze w wersji oryginalnej („Code of extraordinary mind”) i bardzo polubiłam. Czuję jej moc!

Impulsem do opisania jej tutaj dla ciebie oraz przypomnienia jej siły dla mnie był post, który Vishen niedawno opublikował na swoim Facebooku. Napisał, że na Youtube zamieścił nowszą wersję tej praktyki, co mnie bardzo zaciekawiło.

6-fazowa prowadzona medytacja

Jest ona połączeniem, wg niego NAJLEPSZYM obecnie możliwym, różnych transcendentnych praktyk. Każdą z nich przetestował na sobie ze wspaniałymi rezultatami. Integruje je w jedną, nienudną medytację (sam jednak woli ją nazywać “techniką transcendentną” a nie “medytacyjną”).

Nazwał ją Szóstką, od 6 praktyk, które obejmuje. Czerpie w niej z wielu metod, które mają również podbudowę naukową. Pisze o niej tak: “Szóstka to mentalny trik pozwalający Ci wspiąć się na poziom nadzwyczajnego życia w szybszym tempie, niż byłoby to możliwe w innym przypadku”.

Czy to możliwe? Sprawdź sam!

6 Phase Guided Meditation – Vishen Lakhiani

“Każda faza Szóstki została zaprojektowana pod kątem doskonalenia jednej z kluczowych umiejętności. Pierwsze trzy fazy pomagają osiągnąć szczęście w obecnej chwili. Następne trzy mają wkład w Twoją wizję przyszłości”.

Składa więc się z 6 części:

  1. Połączenie (wcześniej Współczucie)
  2. Wdzięczność
  3. Wolność od negatywności / Przebaczanie
  4. Kreatywna wizualizacja (wcześniej Marzenia o przyszłości)
  5. Intencja na dzień
  6. Błogosławieństwo

Co się zmieniło?

Vishen pisze tak:
“Mocno wierzę w to, że medytacja musi ewoluować wraz z rozwojem nauki i społeczeństwa. Tak więc Szóstka nigdy nie pozostaje taka sama.

Podczas gdy jej korzenie mogą sięgać do 2000-letnich tradycji buddyjskich, konsekwentnie traktuję ją jako eksperyment i wciąż uczę się nowych rzeczy.

Oto, co nowego w tej wersji …

# 1 – w fazie współczucia używam nowej techniki, której nauczyłem się z HeartMath Institute. Pomoże ona stworzyć ci lepsze połączenie współczucia i miłości, kiedy zaczynasz medytację.

# 2 – w fazie przebaczenia zmieniłem proces na podstawie nowych badań opublikowanych przez Instytut Biocybernaut i program Dave Asprey’ego “40 lat Zen”. Są to dwie instytucje badające wpływ przebaczenia na mózg.”

Gdzie się tego nauczyć?

  • Możesz skorzystać z darmowego kursu Mindvalley tutaj.
  • Przejść od razu na stronę Youtube:


#6PhaseMeditation #VishenLakhiani
 

Jestem bardzo ciekawa czy i tobie się spodoba 🙂
Ja na pewno jeszcze wrócę do książki i podzielę się z Tobą za jakiś czas swoimi przemyśleniami na jej temat i technik tam zawartych.

 

Photo from Youtube VishenLakhiani

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *