oddech

Oddech to życie

Stres, niepokój, lęki, zmartwienie itd. często powodują spłycony oddech. Nieraz, przez lata permanentnego stresu narasta w nas takie napięcie, że trudno jest wziąć spokojny, głęboki oddech bez odczuwania niepokoju. To może być nawet fizyczny ból.

W codziennej gonitwie też zwykle nie pamiętamy, aby przystanąć i po prostu odetchnąć.

A oddech to życie, to przywrócenie prawdziwego kontaktu z samym sobą.

Oddech to pierwsza rzecz, jaką dostajemy po narodzinach i ostatnia, jaką oddajemy przed śmiercią. To tak proste, że wydaje się bez znaczenia. A jednak jest najważniejsze. Miriam Dubini

 

Gary Craig, twórca EFT / tappingu w wersji klasycznej (Gold Standard EFT) oraz Optymalnego EFT opisuje na swojej stronie prostą technikę opartą na EFT, która może pomóc nam pogłębić oddech i poczuć lepszy kontakt ze sobą. Możemy też poczuć się bardziej zrelaksowani, uważni, spokojniejsi lub nawet podnieść swoją energię.

Technika „Ograniczony oddech” jest bardzo prosta, krótka i efektywna. Może trwać tylko minutę i być wystarczająca, by poczuć się znacznie lepiej.

Może też trwać trochę dłużej, jeśli zechcesz bliżej przyglądnąć się sobie, napięciom zamkniętym w ciele czy potraktować ją jako metodę w rozwoju (wtedy dobrze jest mieć już pewną praktykę w opukiwaniu i pytać siebie „o czym ten ograniczony oddech chce mi powiedzieć?”).

Możesz także potraktować ją jako element codziennej rutyny, porannej lub wieczornej. Takie regularne znajdywanie czasu dla siebie to wyraz troski o swoje zdrowie czy praktyczne wyrażanie miłości do siebie.

Naturalnie wracasz do wewnętrznej równowagi.

Może gdybyś mi pozwolił odetchnąć chociaż przez chwilę, nie musiałabym uciekać!

Andrea Cremer

 

Zachęcam do praktyki i dzielenia się swoimi odczuciami.

https://youtu.be/USOz9P0chII

Photo by Teena Reshmanjali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *