Wszystko tutaj jest po to, aby ci pomagać

Nasza dusza nas woła. Woła codziennie, ale czasami tego nie słyszymy. Słyszymy tylko swój ból, swoje cierpienie, swoje „nie mam tego”, „chcę to mieć”, itd.

Ból i emocje czasami bywają nie do zniesienia, robimy więc wszystko, aby się ich pozbyć. To naturalny odruch, nie chcemy czuć się źle.

A co jeśli zatrzymasz się i posłuchasz co mają ci do powiedzenia? Co, jeśli czując np. smutek staniesz się nim na moment? Czy przypadkiem nie będzie tak, że wniknie on tak bardzo we ciebie, że nigdy już nie przeminie? Tak, możesz tego się bać, bo smutek przecież nie jest tym, co chciałabyś stale odczuwać.

Zdejmij strach ze swoich oczu i nie bój się czuć

Kiedyś szukałam sposobów i technik, aby pozbyć się emocji. Teraz jednak, kiedy bez osądzania usiądę na chwilę i dam głos temu, co czuję, pozwolę przeniknąć temu na wskroś, być smutkiem, chcę nim być w całości, on przemija. To jest to, czym się staję, staję się pełnią siebie, wraz z wszystkimi emocjami, nie tylko tymi przyjemnymi.

Teraz przychodzi mi to z dużo większą łatwością niż kilka lat temu.
Dzisiaj pozwalam duszy mówić.

Pozwól swojej duszy mówić

Przyjmij wszystkie znaki, jakie ci daje. Oczywiście, może nie spodobać się to twojemu ego, ale będzie bardzo uwalniające. Paradoksalnie, poznasz swoją moc.

 

“Wszystko tutaj jest po to, aby ci pomagać”

„Everything is here to help you” to tytuł książki jednego z moich ulubionych duchowych autorów, Matta Kahn. Matt mówi o sobie, że jest “człowiekiem od miłości”. Je