Jak pokochać siebie

Kochanie siebie to często nie taka oczywista i łatwa sprawa. Zwykle miłość czujemy w kierunku “na zewnątrz”, nie do siebie. Kochamy kogoś, kochamy coś, ale że siebie?

Trudno nam skierować strumień miłości do siebie.  To wydaje się takie nienaturalne.

Jakie to trudne, przekonałam się oczywiście na sobie. Kiedy mnie dopadł ten kolejny życiowy temat, przyjrzałam się mu bliżej i głębiej. Spojrzałam mu z lękiem prosto w oczy. Nie chciałam już go dłużej odkładać. Przyszedł odpowiedni czas.

Zaczęłam od ćwiczeń z książki Louise Hay “Praca z lustrem”. Pomimo całej cudowności tej książki, okazała się dla mnie nie wystarczająca (podkreślam, że dla mnie). Czułam się dobrze mówiąc do siebie w lustrze “kocham cię”, ale też czułam, że potrzebuję wejść głębiej w moją strukturę energii. Zwróciłam się wtedy do swojego serca, aby zapytać o wskazówki. I oczywiście je otrzymałam.

I tak krok po kroku, uczyłam się kochać siebie od nowa, uwalniać stare rany i schematy, pytać codziennie “jak dzisiaj mogę pokochać siebie bardziej?”, znajdować w sobie to, co najlepsze, dbać o siebie.

Trochę to trwało. Trochę było nieprzyjemne. Na pewno wymagało odwagi.

Teraz coraz lepiej czuję się ze sobą, lubię siebie, kocham, akceptuję, to, że jestem jaka jestem.

Chciałabym się i z tobą podzielić tym procesem. To proces samo-uzdrawiania. Czuję, że może być on ważny dla wielu osób. Dlatego przygotowuję ebooka na ten temat. Jeśli chcesz dostać o nim informację zapisz się na newsletter.

Póki co, już teraz kilka sugestii, z datą wykonalności ‘teraz’.

Jak to jest z tą miłością?

Na początek zadaj sobie to pytanie – na ile, w skali 0-10, kocham siebie?
Odpowiedz tak szczerze, bez długiego zastanawiania się i analizy. Nie daj dojść do głosu umysłowi i ego. W takich obszarach zwykle nie jest to dobry doradca – Pozwól swojemu sercu być sobą.

Zadbaj o siebie, tak jak dbasz o najlepszego przyjaciela

Właśnie z takim nastawieniem podejdź teraz do siebie!

Bądź szczera, ale i miła dla siebie. Zatroszcz się o swoje potrzeby, ale i rób sobie małe i większe przyjemności. Na przykład zaproś siebie na kawę i spędź ten czas na celebracji. Nie